Световният ден на лимфедема (6 март) наближава, а с него и нашата най-видима инициатива.
Българска Асоциация „Лимфедем“ официално обявява старта на кампанията „Светлини на надеждата“ 2026. Тази година амбицията ни е по-голяма от всякога – да превърнем индивидуалната битка на пациента в национална кауза.
От искра до национално движение
Помните ли началото? Всичко започна с една единствена искра в Бургас. Една осветена забележителност, която показа, че не сме сами. Миналата година тази искра се превърна в пламък – 10 общини и 12 емблематични сгради в цялата страна грейнаха в цветовете на лимфедема (синьо и зелено), демонстрирайки солидарност с пациентите.
Тази година целта ни е да запалим пожар от надежда
.
Посланието зад светлините
Осветяването на сгради на 6-ти март не е просто естетически акт. Това е нашият начин да заявим присъствие. Зад всяка осветена фасада стои ясно и категорично послание към Държавата и институциите:
„Вече сме твърде много и твърде видими, за да продължавате да си затваряте очите! Време е хаотичните грижи да отстъпят място на ясни медицински стандарти, клинични пътеки и достъпно лечение за всеки български гражданин.“
Кой ще подкрепи каузата през 2026 г.?
Вече изпратихме официални покани към нашите партньори от миналата година – общините, които първи подадоха ръка и показаха социална отговорност.
Вече оканихме десетки областни градове и големи общини в България. Нашата цел е да видим картата на България, оцветена в синьо-зелено, като символ на обединението.
Призив към гражданите
Промяната започва от всеки един от нас. Ако искате да видите емблематична сграда във Вашия град осветена на 6-ти март:
-
Свържете се с Вашата община и попитайте дали ще подкрепят Световния ден на лимфедема.
-
Следете страницата ни във Facebook, където ще публикуваме списъка с потвърдилите градове.
Нека заедно извадим лимфедема от сянката!
